Jaké mohou být
příčiny svědění u psů?

Drbe se váš pejsek často?

Blechy

Blechy představují častou příčinu svědění u psů. Tito parazité se snadno přenášejí kontaktem s jinými psy nebo je pes může chytit v přírodě a na procházkách.

Prevence je zásadní, proto je důležité psa pravidelně vyšetřovat a používat vhodné ektoparazitikum. Alergická dermatitida se může vyvinout jako reakce na bleší sliny a kousnutí.

Přečíst více

Atopická dermatitida a svrab u psů

Stejně jako lidé trpí i psi atopickými alergiemi, které mohou být způsobeny pyly, plísněmi, prachem nebo roztoči. Tato reakce se nejčastěji projevuje svěděním v okolí očí, tlamy, uší, tlapek, vnitřní strany stehen a břicha.

Atopická dermatitida u psů vyžaduje specializovanou péči a odbornou dlouhodobou léčbu, včetně případného vyloučení alergenů z prostředí psa.

Přečíst více

Alergeny v přímém kontaktu s kůží

Alergeny, které se dostanou do přímého kontaktu s kůží psa, mohou způsobit velké škody. Sledujte vliv čistících prostředků, šamponů a repelentů proti hmyzu. Kůže nejčastěji reaguje zarudnutím a silným svěděním na holých místech.

Buďte opatrní při výběru prostředků pro péči o psa a pokud možno volte hypoalergenní varianty.

Přečíst více

Alergeny v krmivu

Potravinová alergie u psů je komplikované a komplexní téma s nejednoznačnými příznaky, kdy klasické příznaky potravinové alergie mohou být doprovázeny kožní reakcí v podobě atopické dermatitidy. Eliminace jednotlivých složek způsobujících podráždění může být složitý a dlouhodobý proces, a to i přes dostupnost hypoalergenních krmiv.

Při léčbě potravinových alergií u psa je nezbytné pečlivě kontrolovat stravovací návyky a vybírat krmiva, která jsou dobře snášena. Pro správnou diagnózu a léčbu je zásadní spolupráce s veterinárním lékařem.

Přečíst více

Tablety a biologická léčba
proti svědění pro psy

Na trhu jsou účinné a bezpečné tablety proti svědění, které rychle vrátí vašeho pejska zpět do pohody.

V případě atopické a alergické dermatitidy je také možné použít biologickou léčbu. Poraďte se se svým veterinářem, která možnost je pro vašeho psa nejlepší.